Az Így neveld a regényedet blog egyes tartalmai átköltöztek az új szerkesztői oldalamra!
A cikket továbbra is teljes egészében elolvashatod a Regénynevelde oldalon, itt találod meg.
A cikkben szó lesz arról:
- mik a világépítés legfontosabb elemet;
- fantasy földrajz és egy település megalkotása;
- mitől lesz hiteles egy kitalált világ.
Ha egyetlen új posztról sem szeretnél lemaradni, kövesd a Facebook-oldalam!
Vagy iratkozz fel a Regénynevelde hírlevélre!
Segítségre lenne szükséged a regényed fejlesztésében? Kattints ide!
Szia! :)
VálaszTörlés"Egy trilógiát ne egy regény mintájára képzelj el, aminek az első kötete a bevezetés, a második a bonyodalom, a harmadik pedig a befejezés, hanem minden kötetnek legyen saját íve, lezárása." Én részben így írom a történetem, de mindegyiknek van saját íve is, amivel a legtöbbet foglalkozik az adott könyv, egy saját probléma, ami a végén megoldódik.(ezt kicsit hülyén írtam le :D) Ezt így lehet?
Szia!
VálaszTörlésHa jól értem, akkor a te történeted esetében van egy fő probléma, ami végighúzódik az egész sorozaton keresztül, de ezen kívül minden könyvnek van külön egy saját problémája is, ami az adott kötet végén megoldódik. Jól gondolom?
Ezt abszolút lehet csinálni, és jó stratégia lehet. :)
Emellett persze egy sorozat valamelyik kötetének vége (az utolsónak azért nem nagyon) lehet függővég is. Az is a lezárás egy formája.
Igen, köszönöm! :)
VálaszTörlésMennyire lehet érdekelt egy olyan sorozat regény, ami elindít egy történetet, a főhős és a főgonosz eseményei párhuzamosan vannak kifejtve, és lezárásként a főhősünknek választania kell hogy melyik életutat követi. A 2 lehetőség 2 külön irányba tereli a történet alakulását.
VálaszTörlésEbben az esetben itt kapásból 3 könyvről beszélünk mégis összetartozik.
Tehat az 1-2a és az 1-2b.
Ha az első kiadás megfogja az olvasót akkor utána érdekelheti a másik 2 folytatás is.
De a végkifejlet különbözik.
Amibe megint tudnék tenni egy csavart egy 3. Kiadással (4.könyv) ahol a történet összeér.
1-2a-3 gördülékenyebb esemény(1. Könyv után előre gondolhatóbb folytatással)
1-2b-3 (alternatív esemény a 2b-ben ami megzavarja az olvasót, meglepetést eredményez, ami érdekessé teszi hogy miként jutunk ugyanahhoz a végkifejlethez (3))
Én ezt akkor tudom elképzelni, ha a részek önmagukban is tökéletesen élvezhetőek, és az egy plusz csavar, hogy ezek alternatív utak. Ha két kötetben ugyanazok az események ismétlődnek, csak éppen más a végkifejletük, az az olvasónak már unalmas lehet.
TörlésA másik kérdés, hogy a sorozat kibontakozása mennyiben lenne lineáris, és mennyiben párhuzamos. A legtöbb sorozat lineárisan halad, folyamatosan halad előre a cselekményben. A párhuzamosan futó részeknél megint az lehet a probléma, hogy az olvasó nem érzi azt, hogy eljutott a történettel valahonnan valahova.
Az ötlet jó lehet, de a kivitelezésen sok múlik.
Szia
VálaszTörlésEgy megjegyzés. Vonattal soha nem volt egy hónap Minneapolis-New York útvonal. Gondolj bele ha csak 15 mérföld per órával megy egy vonat akkor is, megálásokkal együtt egy hét alatt megcsinálja az 1200 mérföldes utat. Ez miatt lett ipari forradalom ami felemelte Amerikát
Szia!
TörlésEzen az oldalon vannak különböző ábrák a 19. századi vonatközlekedésről, és lehet látni, hogy a század első felében bizony több hét volt eljutni az ország egyik feléből a másikba.
https://www.mnn.com/green-tech/transportation/stories/how-fast-could-you-travel-across-the-us-in-the-1800s
A lenti cikk, amit linkeltél, egy 1869-es járatról beszél, tehát amit leírtam a posztban, helytálló, mert igaz, hogy a közlekedés jelentősen felgyorsult a század második felében, de század elején még tényleg több hétig tartott egy ilyen út.
http://www.history.com/this-day-in-history/express-train-crosses-the-nation-in-83-hours
VálaszTörlésSzia!
VálaszTörlésAkönyvemben szertném megszólaltatmi az elfeket elf nyeven... Lenne ötleted mit vegyek alapu, hogy fejezzem ki, miként jelezzem a dekódolást?
Szia!
VálaszTörlésA regényemben nem tudom hogyan írjam le egy harc mozzanatait.
Segítenél esetleg egy példaszöveggel?
Szia! Sok fantasy regényben vannak részletesebb harcjelenetek, nem emelnék ki egyet, hogy feltétlenül azt kell követni. Érdemes többet elolvasni, és megfigyelni, hogy az író milyen technikát használ.
TörlésKöszönöm szépen :-)
VálaszTörlésSzia Réka!
VálaszTörlésCsinálsz ilyet karakterek kidolgozására is?
Szia!
TörlésA karakterekről már írtam többször is, leginkább a típusokról, fejlődési ívekről. Konkrétan mire lennél kíváncsi?
Köszönöm szépen
TörlésTudsz egy linket küldeni hozzá?
TörlésA Tartalomjegyzékben van két olyan alcím, hogy "Karakterek" és "Karakterábrázolás", ott megtalálod az összes ezzel kapcsolatos cikket.
Törléshttp://igyneveldaregenyedet.blogspot.com/p/alapok-zsanerek-es-korcsoportok.html
Szia! Tudom, ez egy igazán régi poszt, de lenne egy kérdésem :)
VálaszTörlésVan-e rá módszer, hogy jó nevet adjunk a kitalált/fiktív világunknak? Sajnos elakadtam, gondoltam, hátha tudsz valahogyan segítnei ebben is.
Feltétlenül meg kell említsem, kiváló ez az oldal, rendkívül sokat segítettél nekem! Már körülbelül tavaj vagy 2019 vége felé óta kezdtem el olvasni a blogjaidat, azóta sokkal jobban fejlődök írás terén! Ezer köszönet! :)
Szia! Örülök, hogy hasznos volt neked az oldal. :)
TörlésLéteznek fantasy névgenerátorok. Hátha találsz olyan hangzásút, ami tetszik.
https://www.fantasynamegenerators.com/country_names.php